O autorze
Od niedawna w naTemat zajmuję się pisaniem tekstów redakcyjnych, które można przeczytać tutaj.

Kontakt: weronika.j.lewandowska@gmail.com

Weekend z kulturą w Warszawie. Co warto zobaczyć?

Centrum
Centrum W.J. Lewandowska
Ostatnie dwa dni tego tygodnia wbrew pozorom zachęcają do wyjścia z domu. Wolny piątek sprawia, że wszystkie przekładane na weekend sprawy można uporządkować już teraz. Okropne temperatury, które zabunkrowały nas w mieszkaniach odeszły. Dodatkowo dobrze będzie złapać kilka nowych, przyjemnych bodźców po święcie, które dla większości z nas jest przecież ciężkie. Już wiadomo, że trzeba wyjść. Tylko gdzie?

3.11.2012

W sobotę warto pojawić się  pod H&M na Marszałkowskiej, ale nie po to, żeby kupić dumnie noszony przez Lanę del Rey sweterek z angory, albo modną tej jesieni fedorę. O 16 zostanie tam zainaugurowany bardzo ciekawy projekt w ramach głośnego już festiwalu „Warszawa w budowie”. Sobotni „Krzyk mody” stanowi niezwykłą kolaborację artystów i projektantów, której wynikiem są witryny-dzieła sztuki stworzone przez tak świetnych plastyków jak Karol Radziszewski i Marzena Nowak dla popularnych projektantów (m. in. Gosi Baczyńskiej i Ani Kuczyńskiej). Butiki z artystycznymi wystawami są rozsiane po całym Śródmieściu. Na spacer ich szlakiem (tuż po części oficjalnej) zaprasza sam kurator wystawy, Marcin Różyc. Po zwiedzaniu organizatorzy proponują afterparty w kawiarni Moderna na ulicy Pańskiej 3. Niesamowita okazja dla wielbicieli mody i sztuki, a najbardziej dla kochających obie te rzeczy jednocześnie.

Zostańmy jeszcze na chwilę w organizującym festiwal MSN. W Emilii, także w sobotę o 12:00, odbędą się  warsztaty dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, na których Daria Giwer nauczy je jak przy pomocy origami zamienić zaśmiecające miasto ulotki w żurawie i smoki.

Starsze dzieci w ten dzień również nie będą próżnować. Nowy projekt mieszczącego się na Natolinie Bloku Żab o nazwie "Obudź Kwadrat" angażuje nastolatków z Ursynowa cotygodniowymi warsztatami, które pomagają im wyrazić to, co myślą o swojej dzielnicy i jak się czują w gąszczu betonowych bloków. Trzeciego listopada odbędzie się spotkanie o nazwie "Abstrakcja w fotografii". Uczestnicy najpierw prześledzą rozwój praktyki abstrakcyjnej wśród fotografów na przestrzeni piktorializmu, modernizmu i postmodernizmu, a następnie w plenerze zmierzą się z proponowanym podejściem abstrakcyjnym do uwiecznienia rzeczywistości Ursynowa. Warsztaty poprowadzi Karol Komorowski, stypendysta Akademii Fotografii. Pomagać mu będzie Anna Pelc, pomysłodawczyni całego projektu wspieranego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”. Zobacz film


4.11.2012

Niedzielę warto zacząć leniwym śniadaniem. Coraz więcej lokali tworzy oferty brunchowe, którymi można się cieszyć przez kilka godzin i wybierać do woli spośród wielu świetnie przygotowanych smakołyków. Tak od niedawna dzieje się w MiTo na Waryńskiego. Śniadaniowo jest od zawsze i na zawsze w Charlotte (gdzie w menu jest nawet dopisek „śniadania serwujemy do 23”) i SAMie na Lipowej.Później natomiast nie ma chyba lepszej opcji niż odwiedzenie jednej ze wspaniałych rezydencji królewskich na terenie Warszawy, do których decyzją Ministra Kultury wstęp przez cały listopad będzie darmowy. Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie i Muzeum Pałac w Wilanowie – piękno tych miejsc przecież nie potrzebuje reklamy.A co począć z niedzielnym wieczorem? Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście, to zdecydowanie obejrzeć zbierający dobre recenzje „Skyfall”, który po prostu trzeba zobaczyć, ponieważ wszyscy o nim mówią i bez wiedzy o wątku stajemy się wykluczeni z rozmowy na dobre dwadzieścia minut. Chyba że jesteśmy weteranami hipsterstwa (prawdopodobnie z przyzwyczajenia) i nie chcemy robić tego co wszyscy. Wtedy warto przejść się ulicą Polną, mając w słuchawkach któryś z utworów Wild Nothing i zatrzymać się na pyszne belgijskie frytki przy Okienku z Frytkami - ostatnim, brodatym bastionie hipsterów.zdjęcia - archiwum prywatne
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...